«БЕЗПЕЧНИЙ ВІДПОЧИНОК УЗИМКУ»

Шановні батьки! З 24 грудня 2018 року для учнів нашої школи розпочнуться зимові канікули, які триватимуть до 13 січня 2019 року, а вже 14 січня школярі повернуться до навчання!

Попереджуємо Вас про відповідальність за збереження здоров’я та життя вашої дитини під час зимових канікул.

Нагадуйте їм про необхідність дотримання правил дорожнього руху, пожежної безпеки, безпечного користування електроприладами та газовими приладами.

Доброго, приємного та безпечного Вам відпочинку!Веселих свят!

/Files/images/kankuli/images.jpg

ПАМ’ЯТКА «БЕЗПЕЧНИЙ ВІДПОЧИНОК УЗИМКУ»

Правила поведінки на водоймах покритих льодом.

· Не можна з'їжджати на лижах із крутого берега на лід: у разі різкого навантаження він може про­валитися.

· Категорично забороняється дітям грати на незміц­нілому льоду.

· Небезпечно бути біля берегів, де найчастіше вини­кають промоїни, тріщини й розриви льоду.

· На льоду краще мати при собі знаряддя безпеки (лижі, мотузку, палицю).

· Обходь місця, вкриті товстим шаром снігу: під снігом лід завжди тонший; тонкий лід і там, де роз­ливаються джерела, де швидка течія або струмок впадає в річку.

· Переходь річку тільки у встановлених місцях, тов­щина льоду має бути не менше за 15-20 см.

· Катайся на ковзанах лише в перевірених та облад­наних для цього місцях.

· Якщо лід почав тріщати та з'явилися характерні тріщини, негайно повертайся на берег. Не біжи, від­ходь повільно, не відриваючи ступнів ніг від льоду.

/Files/images/kankuli/wv2018-278x243.jpg

Обережно: бурульки!

Нестійкі погодні умови — відлига вдень і замо­розки вночі — сприяють активному утворенню бурульок на покрівлях споруд (особливо старих будинків із похилим дахом) та великих деревах.

Будь особливо уважним, проходячи біля будинків або високих дерев. Спершу впевнись у відсутності загрози падіння льодових наростів.

Якщо це можливо, тримайся на відстані від будинків та інших споруд, обираючи найбільш безпечний маршрут руху.

У жодному разі не заходь за спеціальні огорожі поблизу будинків або дерев.

/Files/images/kankuli/cto-zikdvyk1(2).jpg

Правила поведінки під час ожеледиці

• Ходи не поспішаючи, ноги злегка розслаб у колінах, ступай на всю підошву. Руки мають бути вільні. Пам'ятай, що поспіх збільшує небезпеку під час ожеледиці, тому виходь із будинку повільно.
  • У разі порушення Рівноваги швидко присядь — це найбільш реальні шанс утриматися на ногах.
  • Падай із мінімальної шкодою для свого здоров'я. Відразу присядь, щоб знизити висоту. У момент падіння зберись, напруж м'язи, а доторкнувшись до землі, обов'язково перекотися — удар, спря­мований на тебе, зменшиться.
  • Не тримай руки в кишенях: це збільшує можливість не тільки падіння, а й важких травм, особливо переломів.
  • Обходь люки: як правило, вони покриті льодом. Крім того, люки можуть бути погано закріплені, що збільшує ризик травмування
  • Ідучи тротуаром, не проходь близько до проїжджої частини дороги. Це небезпечно, адже є ризик під­ковзнутися і впасти по, колеса автомобіля, що проїжджає.
  • Не перебігай проїжджу частину дороги під час снігопаду та ожеледиці, пам'ятай, що через ожеле­дицю значно збільшаться відстань гальмівного шляху.
  • Якщо ти впадеш і деякий час відчуєш біль у голові й суглобах, нудоту - терміново звернися до лікаря.

/Files/images/kankuli/Yaremiya_NY-01-1.jpg